עיסת ג׳ינס ועיפרון קסם

התמזל מזלי ובילדותי לסבתא שלי היתה חנות שוקולדים ברחוב שנקין, בת״א. בכל חופש גדול הייתי מגיעה ״לעזור לה״ ובין לבין (במשמעת ייקית של פעם בשעה) הייתי אוכלת שוקולדים משובחים. זה כנראה מסביר את העובדה שאת ההתרגשות שאופפת ילדים בחנות ממתקים המרתי בהתרגשות שאופפת ילדה בחנות לכלי כתיבה. עד היום כשאני נכנסת לחנות כזו יש לי חולשה מיוחדת לעפרונות קרנדש (או פאבר קסטל) ולבלוק סקיצות עשוי ניר נטול עץ רך.

PULP ״חנות ממתקים״ לכלי כתיבה. צילום: איתי בנית

הדפס מקורי של המעצב והטיפוגרף יאנק יונטף שהשיק יחד עם החנות את "ליבליניג", פונט חדש שפותח בהשראת הסגנון הבינלאומי והגרפיקה השימושית של שנות ה-30 בארץ ישראל

מבחר עפרונות משובחים מונחים על מעמדי טובלרונו – מוצר מקורי ומזוהה עם PULP

החנות שממקומת בין בן גוריון לפרישמן נולדה במטרה להוות destination shop עבור אוהבי הנייר

עם השנים גם בתחום מחברות וכלי הכתיבה התפתחה ביעילות ״זילות החומר״ אפשר למצוא מחברות עם אין סוף דוגמאות פרחוניות קיטצ׳יות ללא ייחוד וחבילות עפרונות בשקל שנשברים אחרי חידוד אחד בלבד. לכן, PULP (עיסת נייר בעברית) מותג מוצרי נייר מקומי שמפלס דרכו בביטחון בארבע שנים האחרונות לתוך סצנת העיצוב המקומית והאירופאית הוא אחת ״מחנויות הממתקים״ לכלי כתיבה המרגשות שפגשתי בתחום.

הגרפיקה של המוצרים (מחברות סקיצות, בלוקים לפתקי ממו ועוד) פותחה על ידי אמנים, מעצבים ומאיירים, מקומיים וההדפסה נעשית לרוב בדפוס משי, בעבודת יד בסדרות קטנות ומוגבלות. העיצובים המקוריים מקנים ייחודיות, ערך רגשי ונחשקות גבוהה יותר בהשוואה למוצרים דומים בתחום. בין שלל המחברות והפנקסים אפשר למצוא כאלו שעשויים מנייר FAVINI (עם תו איכות אקולוגי FCS) ומחברות של MOINHO, שדפיהן עשויים ממיחדוש של ג׳ינסים.

מימין: איתי בלאיש, זיו יעקובי וחגית כספי שותפים לחנות PULP החדשה בדיזניגוף 147 תל אביב

מוצרי וכלי כתיבה ״דלישס״ תמציאו לעצמכם רשימות רק להשתמש בה. צילום: איתי בנית

גילוי נאות: את החלק הנשי של המותג, חגית כספי אני מכירה מהקפה השכונתי ובנוסף, לפני כחודש הייתי מעורבת בהשקה של החנות החדשה שלהם בדיזינגוף 147 כיד ימינה של אשת יחסי הציבור עידית שילוח. כספי אמונה על הצד השיווקי ובן זוגה זיו יעקובי הוא המעצב הראשי של המותג (שעיצב גם את פנים החנות החדשה) ובעלים משותף של חברת תמוז. יעקובי עומד מאחורי עיצוב המוצרים המזוהים עם המותג כמו למשל: ערכות שולחן שניתנות ל-Mix & Match ומכילות את כל הבלאגן של השולחן המינימליסטי של מעצבים, אדריכלים, ואף רופאים ושופטים; מחברת חלומות שבתוך דפיה שקוע עט עם פנס; ופד לעכבר שכולו דפי ממו. יעקובי, בן לאיש דפוס גדל בין מכונות הדפוס ועד היום אביו אחראי על הכנת פריטי המותג. השילוב בין עיצוב מקורי ושימוש בשיטות ידניות ומסורתיות הם אלו שיוצרים את הקסם שמהלך על כל אוהבי הדפוס והקראפט שמגלים את פריטי המותג המגוונים.

את החנות הם פתחו בשיתוף עם אמן הדפוס והמעצב איתי בלאיש (לה-קולטור) שאמון על הצד האוצרותי בבחירת היוצרים ומשלב אותם בתוך בנית השפות הגרפיות של המוצרים. בנוסף, מעתה כל השקה של קולקציה חדשה תלווה בתערוכה שתוצג בגלריה של החנות ותהווה נתבך נוסף באג׳נדה של בלאיש הדוגלת בטיפוח קהל שוחר עיצוב ואומנות בת השגה.

מיחדוש בדי כונה וג׳ינס דנים לעיסת נייר במפעל של MOINHO בפורטוגל. משפחת יעקובי-כספי ביקרה שם בטיול משפחתי ומחברות הג׳ינס שלהם הן חלק מ-PULP COLLECTION

מחברת דנים – דפיה עשויים ממיחדוש ג׳ינסים ישנים

משפחת יעקובי-כספי בטיול משפחתי במרכז המבקרים של Viarco מפעל פורטוגלי לייצור עפרונות

ככה זה נראה בביקור רשמי יותר של בלוגרים ב-Viarco צילום: מתוך אתר הבית של החברה

ב״חדר טעימות״ עם העפרנות והצבעים של Viarco. להוסיף את מרכז המבקרים שלהם בטיול הבא לפורטוגל Note to self

Viarco עבור PULP COLLECTION. כאן הם פגשו את האישה שמחדדת עפרונות כבר 50 שנים

המפעל בבעלות חברה משפחתית הנמצאת בפורטוגל מ-1907

בנוסף למוצרים המקוריים, למותג ליין נוסף PULP COLLECTION בשיתוף מותגי איכות לכלי כתיבה מכל העולם כמו, Viarco. לרוב מדובר במותגים משפחתיים בני עשרות שנים שכמו PULP מייצרים במכונות Lowtech ובמלאכות יד. באחד מטיוליהם המשפחתיים ביקרו בני הזוג כספי-יעקובי וילדיהם ב-Viarco וב-MOINHO שבפורטוגל ונהנו מכל רגע לפחות כפי שהם נהנים מיצירת PULP.

 

///

my PULP wish list >

1) סטריפ תפור ורקום ידנית העשוי מניאופרם 2) PULP COLLECTION E+M עט סווינג 3) PULP COLLECTION VIARCO שמיניית עפרונות דקיקים במיוחד 4) פולדר מעטפה קטן קולקציה שעוצבה על ידי יוניל במיוחד עבור השקת החנות 5) PULP COLLECTION Mobius & Ruppert מחדד פליז 6) פד למקלדת לבן – בלוק תזכורות להניח במקביל ובקדמת המקלדת

 

///

הקסם שמאחורי הכנת נייר ממיחדוש גי׳נס דנים  >

///

הקסם שמאחורי הכנת נייר מתפוזים  >

///

הקסם שמאחורי – הכנת עפרונות Handmade מענפים טבעיים  >

///

עם קשר ובלי קשר עבודה אחת שאהבתי השבוע >

Carmel Ilan, Strelizia, 2016, High quality scan, 110×110 cm

TwitterPinterestFacebook

3 תגובות “עיסת ג׳ינס ועיפרון קסם

    1. מיכל ויטל מאת

      ועוד משוקולדים משובחים… 😉 לפי האתר שלהם הבנתי שכן, אבל במקומך הייתי שולחת מייל מקדים לוודא זאת / לתאם ביקור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *