Reposing

Reposing היא תנוחת רגיעה באימון היוגה והיא מגיעה מיד לאחר תנוחת ה-Posing שהיא תנוחת ההצגה – הצבת האיברים. בתרגול האחרון הבנתי דרך גופי וכמשל לחיי שתנוחת הרגיעה היא למעשה הקשה יותר מבין השתיים. אז עכשיו בחיים כמו ביוגה אני משתדלת לתרגל הרבה Reposing (גם אם זה לפעמים רק במחשבה) כמו למשל משהו ישן, משהו חדש, משהו טבעי ומשהו איטי  >

upcyclish_martino_gamper_1

מתוך פרוייקט 100 הכיסאות (2007) של המעצב Martino Gamper

upcyclish_martino_gamper_2 upcyclish_martino_gamper_3

משהו ישן > פרוייקט 100 הכיסאות (2007) של Martino Gamper מעצב טירולי (צפון איטליה) שיוצר ופועל מלונדון. הוא עשה מגוון שיתופי פעולה בין היתר עם דניאל צ׳רני ועם Max Lamb והציג במספר גלריות ותערוכות ביניהן Nilufar ,Salon94,  Design Miami ו-Salon de Mobile (שם עיצב סדרת כיסאות ל-Thonet Vienne כתבתי על זה כאן). הוא ניגש לפרוייקט לא כדי להוכיח משהו, להיות מקורי או כדי להציל מאה כיסאות מהרחוב, אלא בעיקר כדי ליצור מתודולוגיה שתכניס אותו לשגרת עשייה יצירתית. מן הידועות שכדי להוציא את המיטב מן המוח היצירתי יש לתחום גבולות (סוג של Reposing) גמפר הגביל את עצמו בחומר הגלם שהיה למעשה כל הכיסאות שאסף ובמסגרת זמן נתונה של 100 ימים.

faye-toogood-design-317-3

Feya toogood, כיסא Spoon מתוך סדרה קודמת Assemblage No.5 עשוי מעפר ואגרגטים. אדמה. תמונות מ- Architectural digest

ספסל ברונזה מתוך הסדרה Assemblage 5. ירח

ספסל ברונזה מתוך הסדרה Assemblage 5. ירח

faye-toogood-design-317-1

דירה ויקטוריאנית בשכונת Mayfair שבלונדון, בעיצובה של Toogood

Roly‑Poly כאן הוא עשוי מפיברגלאס. בקרוב מזכוכית. מים

Roly‑Poly כאן הוא עשוי מפיברגלאס. בקרוב מזכוכית. מים

משהו חדש > Roly‑Poly הכיסא הקצר והמכופף של המעצבת הבריטית Feya toogood ממש עכשיו קורם צורה וחומר בצ׳כיה בידיו של אומן זכוכית מקומי. היא קוראת לו פיל גוץ והוא אחד מתוך 23 שלושה אובייקטים שנמצאים בסדרה ״אדמה ירח ומים״ שתושק בסוף פברואר בגלרית Friedman Benda שבמנהטן. סדרת האובייקטים (שהיא המשך לסדרה קודמת Assemblage No.5) משקפת את זכרונות ילדותה עת שוטטה בטבע ואספה שלל פטריות ואבנים, והיא עשוייה בהתאמה מתערובת של עפר ואגרגטים (אדמה), ברונזה בצבע עופרת (ירח) וזכוכית (מים).

upcyclish_asher_israelow_4

Asher Israelow. אגוז אמריקאי, פליז משובץ ומיחדוש רגלי איימס מקוריות

upcyclish_asher_israelow_1

Asher Israelow. אגוז אמריקאי כהה, פליז משי וריפוד צמר בידי Hart Made

upcyclish_asher_israelow_5 upcyclish_asher_israelow_3

משהו טבעי > אם הייתי צריכה להצביע על החיבור בין ראיה ״סקפטית״ (עוד מאירופה) של רהיט עץ טוב שיחזיק את הזמן לבין המראה תרבותי מעודכן הייתי מהמרת על המעצב הניו יורקי Asher Israelow. הוא למד אמנות ואכיטקטורה וכך יצא שהוא מתכנן בניינים ובונה רהיטים. את תכשיטי הסלון שלו הוא מכין בהזמנה אישית מאגוז אמריקאי ופליז, תחת אג׳נדה של עיצוב אתי זאת אומרת סחר הוגן, שימוש בחומר מקומי ובאופן שהעיצוב ואיכות הייצור (לטענתו) יחזיקו למשך דורות.

 

upcyclish_air_3 upcyclish_air_21

משהו איטי > בין שנה לשנתיים זהו משך הזמן שלוקח להכשיר א.נשים שיצאים ממעגל הזנות לחיי תעסוקה נורמטיביים. פגשתי לפני כחודש את מתיאס וטבאה אופליגר זוג שוויצרים שהגיעו בהתנדבות היישר מציריך על  מנת לעשות תיקון עולם. הם הקימו שם עמותה Glowbal Act שמטרתה למגר את התופעה ולצורך כך הגיעו למסקנה שהם צריכים להקים עסק חברתי שיספק שכר וגשר תעסוקתי עבור אותם/ן א.נשים. כך נוסד המותג AIR בו מייצרים רהיטים ממיחדוש משטחי הובלה ומוצרי טקסטיל כמו תיקים וערכות החתלה ממיחדוש של בדי גלישה. איך הכל התחיל? ולמה דווקא כאן בארץ? כתבתי על כך ב-Xnet ואפשר להמשיך > שם.

15 דקות שמסבירות את הקשר בין סחר בבני אדם, מעגל הזנות, שימוש בסמים קשים ורצח >

///

כל כך התלהבתי מזוג המייסדים של AIR ומג׳קי מנהלת השיווק שלהם שבניתי סביב הביקור אצלהם סיור עיצוב בקרית המלאכה הכולל השתתפות בסדנת קראפט. לפרטים נוספים בואו לכאן ולעוד סיור OffLine בואו לכאן.

 ///

עם קשר ובלי קשר עבודה אחת שאהבתי השבוע >

״חלב ודם, הינו סיפור של אדם, מהגר, נפש נודדת בשבילים כשהמזל הוא כמו השמש, לפעמים מאירה ולפעמים נעדרת״ (שירה פנקס).

nura-porat

מתוך הספר ״חלב ודם״ שהגתה ואיירה נורה פורת וכתבה שירה פנקס. ההשקה תתקיים ב-25/2 מוצאי שבת בשעה 20:00 בגלריה חנינא

TwitterPinterestFacebook

2 תגובות “Reposing

  1. מיכל מנור

    פוסט מרתק. אני מאד אוהבת את המדור שלך והפעם ממש רותקתי לכל חלק וחלק שלו. בעיקר אהבתי את פרוייקט 100 הכיסאות וכמובן את המיזם של AIR. איזה יופי שרקמת סביבו סיור.

    1. מיכל ויטל מאת

      כן הוירטואוזיות שלו עם כל הכיסאות האלו ממש מעוררת הערצה! תודה 3> יש לך טעם טוב כבר אמרתי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *