תעצרו! זו אמנות

upcyclish_amir_raveh_saga_3

upcyclish_amir_raveh_saga_10upcyclish_raveh_chapter-two upcyclish_amir_raveh_saga_11 upcyclish_amir_raveh_saga_1 upcyclish_amir_raveh_saga_49upcyclish_amir_raveh_saga_7

בתמונות: פרטי ריהוט אמנותי שעוצבו בידי המעצב-נגר אמיר רווה ויוצגו בתערוכת היחיד שלו ״פרק בֵּית״ החל מחמישי הקרוב בגלריה סאגה בשוק הפשפשים. צילום: עדי קראוס, סטיילינג: אפרת קאופמן.

///

אפתח בגילוי נאות: אמיר רווה, הוא ראשון המעצבים אותם בחרתי לייצג החל מנובמבר האחרון. מכוון שדעתי הינה משוחדת בגין כל הקשור לעשייתו, ומכוון שכבר הרביתי מילים עליו למשל כאן וכאןנזכרתי במשהו שקראתי השבוע בהקשר אסוציאטיבי לעבודותיו.

כמה זמן צריך להתבונן בעבודת אמנות כדי להבין אותה? (על משקל כמה זמן אני יכולה להתבונן ברהיט של אמיר רווה)?

Isaac Kaplan כתב ב-Artsy שהזמן הממוצע בו אדם צופה בעבודת אמנות הוא בין 15 ל-30 שניות. בעידן שפע המידע ומהירות צריכתו גם את האמנות שלנו אנחנו צורכים באופן שהכמות עולה לרוב על האיכותJames O. Pawelski, מנהל חינוכי של המרכז לפסיכולוגיה חיובית באונבירסיטת פנסילבניה השווה את החוויה של רוב האנשים שעוברים מול קירות המוזיאון לחוויה של הליכה לאורך מדפים בספריה. כך הוא אמר לניו יורק טיימס״כשאתה הולך בין מדפי הספרים ומסתכל על השדריות אתה לא מצייץ בדרך החוצה שקראת 100 ספרים היום״. (תרגום חופשי שלי מהכתבה). כשהיה מורה נהג לקחת את הסטודנטים שלו למוזיאון והורה להם להתבונן במשך 20 דקות שלמות ביצירה אחת. התוצאות לטענתו הראו שלא רק שהערכה לאמנות גברה אלא שגם היתה לכך תרומה אפקטיבית כמו זו שיש במדיטציה.

שינויים בהרגלי הצריכה (האמנותית) הם אלו שהביאו את Phil Terry להקים את Slow Art Day (שיתקיים השנה ב-8 באפריל 2017). יוזמה שפותחת בפני הקהל העכשווי את האפשרות לעצור ולבחון יצירת אמנות באריכות. הנה לכם הזדמנות להוציא את השק״ש מ״הבויידם״ ולאוורר אותו לקראת לילה במוזיאון.

***

פרק בֵּית

תערוכת מכירה של המעצב אמיר רווה

סאגהרבי פנחס 4, שוק הפשפשיםיפו

אירוע פתיחה לקהל הרחביום שישי 3 בפברואר 2017, 12:30

שעות פעילותאה 10:00-18:00 שישי 09:00-16:00

נעילהיום חמישי 23 בפברואר, 2017

אוצרליאור ימין

***

///

עם קשר ובלי קשר עבודה אחת שאהבתי השבוע >

Rose_Eken_macbookpro_2015

Rose_Eken, Mac book pro 2015. Photo: from Artsy

TwitterPinterestFacebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *