מקצוע: הרפדית של Vivienne Westwood

upcyclish_jud_dennis_1

הידיעה שבקרביים של כורסה או ספה טמונה עבודת רפדות מהסוג של Jude Dennis תגרום לי לרצות רהיט כזה גם אם הבחוץ שלו, לא יגיד דבר חוץ מ- ״יום אפור היום בייבי – יום אפור״!

 

upcyclish_jude_dennis_5

stackers צילומים באדיבות: Claire Lawrie

upcyclish_jude_dennis_7

מימין: Sofa surgery tools, מתוך חשבון האינסטגרם של Jude Dennis

upcyclish_jude_dennis_2upcyclish_jude_dennis_4

upcyclish_jude_dennis_6

Vivienne Westwood מארחת את Pirate Stacker. צילומים באדיבות: Ruth Ward

Jude Dennis בעלת תואר באומנות-מלאכות (Manchester Metropolitan University,1997) המירה קריירה נוצצת כמעצבת סטים, תפאורות, פרופס והלבשה בתעשית הסרטים, הטלויזיה, התיאטרון והאופנה, במקצוע הרפדות (החל מ-2007).

היא זכתה במספר פרסים תעשייתיים על גישתה פורצת הדרך בתחום הרפדות העכשווי והמסורתי, גישה שעוסקת במתח בין האחיד והאינדיוידואלי, ומשייטת בעדינות רבה בין אמנות, אומנות, עיצוב וייצור.

אחת שמסתכלת על ג׳וד בפעולה לא יכולה שלא להעריץ את אהבתה לתהליך. אחת שמתבוננת בכיסא מתועש שעבר תחת ידיה לא יכולה שלא להבחין בחמלתה לכיסא הפלסטיק ובתעוזה שבמיומנות ידייה.

משפט שג׳וד אומרת >

“There is something quite comforting in the familiarity of the polyprop chair, I think people connect with them on a subconscious level, although more often than not they go unnoticed, forgotten or discarded"

///

כשהייתי במילאנו ב-Salone 2015 פגשתי אותה בחנות-בוטיק הדגל של Vivienne Westwood שם הציגה את הפרוייקט alchemy: material obsessions יחד עם חבריה מ-The Cass Faculty ועם המותג ההודי (שפועל מלונדון) Tiipoi studio. במהלך ימי התערוכה ג׳וד ״נתנה הופעה חיה״ של מלאכת הרפדות, וזאת כחלק מהאג׳נדה של ווסטווד להראות את התהליך בו חומר גלם הופך למוצר נחשק, כשהפוקוס הוא על בעל/ת המלאכה.

ויויאן בדיוק לא היתה שם, אבל יש משפט שהיא תמיד אומרת  >

״Buy less choose well״

///

עם קשר ובלי קשר עבודה אחת שאהבתי השבוע >

asaf_rotem

אסף רותם ז״ל, השקת גלרית ה״משולש״. יהיה זכרו ברוך.

TwitterPinterestFacebook

4 תגובות “מקצוע: הרפדית של Vivienne Westwood

  1. נעה

    הייתי רוצה להבין מספיק בריפוד (ובעיצוב) בשביל להבין למה הגישה שלה גאונית וייחודית, אני חשבתי שריפוד זה עניין של תפירת ציפיות לכריות ספה…. מה שכן, מאוד מאוד אהבתי את הכיסא המרדי- ספתי. ואני גם אוהבת נשים פורצות דרך (:

    1. מיכל ויטל מאת

      היי נעה, טוב אם שאלת כנראה שאת מבינה יותר משאת חושבת (; מניחה שכל בעלי המלאכה/אומנים נבדלים זה מזה ברמת המיומונות, הוירטואוזיות ובשפה האישית שיוצרים. נגיד חייט אפשר להגיד שהוא ״רק תופר בגדים/ מקטין מידה״ אבל למעשה יש כאלה שטובים בזה יותר מאחרים, הם יודעים לעשות את התפר הקטן במקום הנכון כך שיחמיא לגוף. במקרה של ג׳וד היא משלבת בין אומנויות מסורתיות לעיצוב עדכני ואני מתחברת לעשייה שלה מהמקום הרעיוני -המשמעות והמחשבה שהיא נותנת לפעולה. למשל במקרה של הכיסא שאהבת היא הצליחה להעניק לכיסא בעל אישיות תעשייתית ומראה אחיד – מראה אישי וייחודי. מקווה שהצלחתי להסביר (8 בכל אופן אם בא לך להעמיק מוזמנת להתחיל מכאן >http://www.thecraftedstudio.com/jude-dennis.html (יש קטגוריה של עיתונות באתר שלה עם הרבה לינקים בנושא)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *