הברקה לפסח

הנה לכם הברקה לפסח – ערכת Kintsugi לכלים שנשברו. אפרופו הסרוויס המיתולוגי, ואפרופו טראומת שבירת הואזה או הצלחת שיש לכל אחד ואחת מאיתנו (טוב לפחות אצלנו במשפחה יש איזה עניין כזה) אמא תזהרי! אני חושבת שהפעם אני הולכת לשבור לך צלחת בכוונה …

  New-Kintsugi-humade_1 New-Kintsugi_humade3New-Kintsugi-humade_3 NewKintsugi-humade2

New-Kintsugi_humade4

משהו ישן > טכניקת ה- Kintsugi היתה נהוגה במאה ה-15. מילה יפנית המתארת תיקון של כלי כדרות, על יד שימוש בלכה עם אבקת זהב, כסף או פלטיניום, וחיבור חלקי קרמיקה ופורצלן של כלים שנשברו. הפילוסופיה שמאחורי היא לטפל בשבור ובמה שדורש תיקון כחלק מהתיחסות הסטורית לכלי, יותר מאשר הסתרת הפגם. לכן החיבור הויזואלי החזק שנוצר אינו מוסתר, ההפך – הוא מדגיש את השבר.

משהו חדש > צמד האחיות מסטודיו Humade השאילו את המושג ויצרו דבק בצבע זהב או כסף כך שגם אתם וילדיכם תוכלו להדביק כלי חרסינה ופורצלן של סבתא שלכם, אם חס וחלילה יישברו בשטיפת כלים בליל-הסדר הקרוב.

מעבדות לחירות > מי אמר שכלי שבור מביא אנרגיה רעה הביתה? הנה לכם זמן קוסמי מושלם להפטר מדעות מוצקות וקלישאות מיותרות. נראה שמסורות יפניות מהמאה ה-15 מבינות דבר או שניים על החיים. טוב נו לפחות בוואבי-סאבי הם מבינים יותר מאיתנו!

///

עם קשר ובלי קשר עבודה אחת שאהבתי השבוע >

TwitterPinterestFacebook

2 תגובות “הברקה לפסח

    1. מיכל ויטל מאת

      תודה מיטל, שקעתי באיטיות כיפית במיוחד לתוך החג. מזל שיש את חול המועד לאחל לך חג שמח! ובהצלחה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *