פתוח: Primitive and Design

חלל התצוגה העליון של Primitive and Design

חלל התצוגה העליון של Primitive and Design

הרפתקאה חדשה הוציאה אותי מהבית לעבר החנות-גלריה Primitive and Design. חיפשתי מקום שיארח תערוכה שאני יוזמת ושתתקיים בספטמבר תחת אירועי שבוע האיור. התערוכה תציג פרטי ריהוט מאויירים ועל כך ארחיב את המילים בפוסט נפרד.

upcyclish_primitive_and_design_8

שולחן Janua, כיסאות Thonet, מנורת הבאוהוס של Tecnolumen ועל הקיר יצירת אמנות של Lee Yanor

upcyclish_primitive_and_design_5

כיסא עם רשת וינאית מבית Thonet

אנרגיות טובות > איזור רחוב הרכבת בתל אביב הוא לא מהאיזורים שמתגלגלים אליהם במקרה. יחד עם זאת אם קרה לכם ועברתם בסביבה אין סיכוי שתעמדו בפיתוי של חלון הראווה המרשים של חנות הרהיטים Primitive and Design. אני זוכרת אותה לטובה מביקור מקרי שעשיתי בסביבה לפני כמה שנים. כשנכסנתי אליה הפעם דרך שתי דלתות העץ הגדולות נכונה לי הפתעה. מספר כיסאות במסדר ״משחק כיסאות מוזיקליים״ משכו את תשומת ליבי וכיסא אחד בפרט – המיתוגלוגי עם הקש הוינאי בעיצובו של Marcel Breuer עבור מותג הרהיטים Thonet. משם התרוצצו עיני ולא נחו עד אשר כמו דבורה תזזיתית עברתי והתיישבתי על כל כיסא וספה הפזורים בחלל רחב הידיים של החנות, כשברקע מתחלפים מעצבי פנים, אדריכלים ולקוחותיהם שהגיעו לשם שלא במקרה.

upcyclish_primitive_21

ספריה מודולרית של המותג הגרמני Mocoba

upcyclish_primitive_20

ספסל אינדונזי מעץ טיק

הבעלים > אבי בורלא, שהינו בעל כישרון ונסיון קונסטרוקטיבי מפותח ואהבה גדולה לאסתטיקה עבד בצעירותו כמודליסט ונתן שירות לשורה ארוכה של אדריכלים ידועי שם. לאחר מכן התגלגל לעבודה כאסיסטנט של יגאל טומרקין ומאוחר יותר כשגר בארה״ב עבד שם בבנית בתים ויאכטות. את החנות הוא פתח בעקבות ביקור שלו בבאלי, אינדונזיה (לפני כ-25 שנים). שם נשבה בקסם הקראפט והנאיביות של פרטי ריהוט ונוי המגולפים בעבודת יד מעץ טיק (עץ שמוכר וקרוב לליבו מעולם בנית היאכטות) והחליט ללקט אותם ולהביאם לארץ.

upcyclish_primitive_and_design_9

עיצוב של ניל ננר ל-Gaga & design

וותק > החנות קיימת 24 שנים היא היתה ממוקמת בתחילה, ביפו ולפני 11 שנים עברה למיקומה הנוכחי.

סגנון > עירבוב נעים של פרטי עיצוב בעלי גימור High-End של חברות אירופאיות מובילות יחד עם רהיטי עץ ייחודיים מאינדונזיה.

משהו שלא ידעתי > בורלא הינו החצי השני של המותג Gaga & design אותו הקים יחד עם המעצב יעקב קאופמן לפני כ-7 שנים. הוא נזכר בהתחלה ״רצינו להקים חברה של ריהוט ועיצוב ישראלי כי היכולות של עיצוב בארץ ממש פנטסטיות (בא לידי ביטוי בריבוי מעצבים מוכשרים שמסיימים לימודי עיצוב אך לעיתים נושרים כי לא מגיעים לחבר לכישרונם יכולות ייצור)״.

קאופמן לימד בזמנו בבצלאל והיה מחובר למעצבים צעירים כמו טל גור, רמי טריף וניל ננר, אותם הביא לעבודה אצלו בסטודיו. בורלא, אמון על הצד הטכני של הפרוייקטים, ניצל את קשריו העסקיים עם חברת Yamakawa חברה יפנית (פועלת גם מאינדונזיה) שמתמחה בקליעת ראטן בעבודת יד. שיתוף הפעולה עם Yamakawa איפשר לייצר כמות קטנה של רהיטים, בניגוד לפסי ייצור המוניים בהם יש צורך בהשקעה ראשונית גבוהה. מתוך ההתפחות של מוצרי Gaga והשתתפות בתערוכות ואירועי עיצוב בכל העולם, נוצרו הכרויות עם שחקנים נוספים בסצנת העיצוב העכשווית ולפני 8-9 חודשים בורלא עשה עליה לכמה מן המותגים הבולטים ביותר היום בסצנת העיצוב.

upcyclish_primitive_collection

 

דברים שאפשר לקחת הביתה >

  1. כיסאות Gaga & design
  2. שרפרף נדנדה בעיצוב יעקב קאופמן
  3. שולחן מרווח Janua
  4. שולחן צד Classicon
  5. כיסא Freifrau
  6. ספת Koozo, מותג חברתי בלגי המעסיק אנשים עם מוגבלויות

מחירים לדוגמא >

  • ספה של Koozo, החל מ- 6,000 ש״ח
  • שרפרף נדנדה של יעקב קאופמן, במחיר 1,900 ש״ח
  • ספסל קראפט אינדונזי, במחיר 1,600 ש״ח

פרטים נוספים > Primitive and Design, יהודה הלוי 77, תל אביב. שעות פתיחה: א׳-ה׳ 10:00-19:00. ו׳ 09:00-14:00. החנות פתוחה גם בפייסבוק

///

עם קשר ובלי קשר עבודה אחת שאהבתי השבוע >

Lee Yanor, Coffee with Pina, Trailer

 

TwitterPinterestFacebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *