על מעברים ועל מרחבים

Severija-Inčirauskaitė-KriaunevičienėSeverija-Incirauskaite-Kriauneviciene_-Photo-by-Modestas-Ežerskis_4

משהו ישן > קסדה ואת חפירה ישנות עליהן רקומים פרחים של האמנית הליטאית Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė. קשה להשאר אדישים אל מול גוף העבודה שלה, וזאת כי מונחים עליה רבדים עמוקים של משמעויות לוקליות וגלובליות. מדובר באמנית עולה ומבטיחה ואת זאת אני מסיקה כי Bansky הזמין אותה להציג ב-Dismaland בספטמבר האחרון. את התמונה של הקסדה השאלתי מחשבון האינטסגרם של tyrannyofstyle (והמקור שלה מכאן).

bambook_cair_-Tejo-Remy-and-René-Veenhuizen_2

bambook_chair_-Tejo-Remy-and-René-Veenhuizen

משהו חדש > כיסא במבוק של זוג המעצבים ההולנדים Tejo Remy (פגשנו אותו כאן) ו- René Veenhuizen עכשיו במכירה מוקדמת ב-Lensvelt. ההשראה לכיסא הבמבוק הם הסלים הארוגים של החוואים הויטנאמים. תוך כדי תהליך של ניסוי ותעייה הם גילו שסיבי הבמבוק מתפצלים ולכן הם בחרו לעבוד עם רצועות עבות ובמבנה מעוגל שהוכיח עצמו כמספיק קשיח. מדובר בשני פתרונות קונסטרוקטיביים שלא היו יכולים לדעת אותם אם היו מכינים סקיצות בעיפרון בלבד.

 

kantoorkaravaan_2

KantoorKaravaan experience from Tournalist on Vimeo.

משהו טבעי > להעביר את חופשת הקיץ בקראוון של Kantoor Karavaan. הנה לכם פתרון הולנדי איך אפשר להיות בטבע בלי הפאניקה של לעזוב את הרשת. 50 גוונים של ירוק.

emeco_josh_alfi_chair emeco_josh_alfichair_3emeco_josh_alfichairמשהו איטי > מהדורת handmade מוגבלת של כיסא Alfi של המותג Emeco בעיצובו של Jasper Morrison. אחד מבעלי המלאכה המועסקים ברצפת הייצור של החברה בהנובר, פנסילבניה הוא Josh Fisher, מייקר אמיתי ודי בטאטו שעל אצבעות ידיו כדי להעיד על כך. את הכיסא שבתמונה הוא הכין על ידי שיוף חתיכות ברזל ישנות ושחורות עד אשר מתגלה צבען המטאלי, תוסיפו לזה ניסור, הלחמה והרכבה והנה לכם כיסא. כל התהליך הזה אורך כ-40 שעות של מלאכת ידיים לכיסא בודד (כך הוא סיפר לי שפגשתי אותו לפני שנה וחצי בתערוכה של *Wallpaper במילאנו). את הדגם התעשייתי והמסחרי של Alfi שהמושב שלו עשוי ממיחזור של חומרי גלם, אפשר לראות כאן.

Handcrafting a Limited Edition "Alfi" chair from Emeco on Vimeo.

///

אפרופו היום הראשון לחופש הגדול, הנה מחשבה על מעברים בחיים ועל שדות תעופה >

For me, the most important spaces to be are the spaces in between…like in airports or lobbies of hotels…when you're leaving one space and you arrive to another space. Before you start to make new habits you're really open to destiny…you're more perceptive…you see things.

Marina Abramovic

///

עם קשר ובלי קשר עבודה אחת שאהבתי השבוע >

marina-abramovic-the-family-iii-2008

2008 ,Marina Abramovic, The family

TwitterPinterestFacebook

2 תגובות “על מעברים ועל מרחבים

 1. Karen B

  הפוסט שלך הוא משהו משהו… איזה כיף לגלו את הבלוג שלך…
  הקסדה הרקומה מזכירה לי את סטודיו אחד אחד, אם את מכירה…
  אני הולכת לצלילה בבלוג שלך… נראה לי שיש הרבה דברים מעניינים כאן.

  1. מיכל ויטל מאת

   תודה קרן. מחמם את הלב לקרוא 🙂 כן מכירה את אחד אחד בהחלט מבינה למה זה עשה לך אסוציאציה מיידית אליה. דרך אגב גם אני טבלתי מעט בבלוג שלך והיה לי מאוד נעים, מתכננת להעמיק 😉

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *