?על מה את עובדת

כדים עשויים ממספר חומרים ביניהם במבוק babilus הכי עיצוב, הכי השראה מהטבע – ניר מאירי. בתמונה 
טו בשבט בפתח. ראש השנה של הטבע. זמן מצויין להתרענן אחרי המון זמן שלא כתבתי. במושגים של הבלוגספירה מדובר ביובל. זה מה שקורה שאת שבועיים ימים, עם רגל למעלה, ועוד שבועיים צולעת. חודש לאחר הניתוח בכף רגלי השמאלית יצאתי מהבית ולא שבתי עוד. הבלוגינג ברשת נזנח לטובת מפגשים אישיים בסדנאות של אנשים מרתקים. בשבועות הקרובים אני מתכננת לפרסם את הפוסטיים על  כל  הביקורים. (חלקם יתפרסמו כאן וחלקם בבלוג שלי ב-Xnet חדש חדיש ומחודש – הלינק אליו נמצא בסרגל ניווט הימני).
הדפסים על משי בהשראת טקסטורת הבמבוק toildrops
אפרופו טו בשב"ט – ואפילו עם קשר לפוסט הקודם, נזכרתי בבמבוק. בראש השנה של האדם (שחל בתשרי) הרומנטי שלי הכין לי מתנה מקורית: הגיע עם מחברת, עיפרון ועם שאלת צמיחה אישית עבורי לשנה החדשה. לאחר שהתעמקתי, חפרתי וכתבתי, הוא הראה לי את הסרטון שבסוף הפוסט. היה יפה לגלות את העובדה שבמבוק בראשית דרכו מתאמץ מאוד בשלבי הצמיחה הראשונים. אך לאחר המאמץ הראשוני, מגיע שלב בו הוא פורץ ונותן קפיצת גדילה.
איפה הייתי ומה עשיתי: מימין ביקור בבית העמק בבית הספר "עץ לדעת".
משמאל ביקור בסטודיו של עינב מקורי, אמנית זכוכית בקיבוץ רגבים
כמו שאתם מבינים אצלנו בבית נותנים משמעות לצמיחה אישית דרך מועדי ישראל ומה נפלא יותר מהחג בו זורעים את הזרעים לחגוג את הצמיחה האישית שלי.
בשנתיים האחרונות ראיינתי ופגשתי עשרות מעצבים אשר יוצרים עם קשר לטבע ולאדם – מה שנקרא סביבה. הבלוג החל מתוך החיבה שלי למוצרי עיצוב נחשקים אשר נוצרו מחומרי גלם זמינים. חברת השפע ייצרה המוני הרים של זבל שרוב הדיסיפלינות היום מתמודדות איתו (הכלכלה, תעשייה, טכנולוגיה וכו). אני בחרתי להתמקד בהשפעה של שפע הזבל על תחום העיצוב. תשוקה בלתי מוסברת גרמה לי שוב ושוב לצאת ולדבר עם אותם יוצרים, לשמוע את הסיפור האישי שלהם, שעומד מאחורי היצירה. אבל מה יוצא לי מזה אתם שואלים? או כמו שאמא שלי שואלת "על מה את עובדת"?
ובכן אין לי תשובה, אני יודעת שאני אוספת המון נקודות בדרך ומתי שהוא כמו שסטיב ג'ובס אלוהי המקינטוש אומר. יתחברו כל הנקודות.
הנקודות הן משל לזרעים שכל אחד מאיתנו זורע לשנה הקרובה.
ואלו הזרעים שאני זורעת לשנה הקרובה:

סלים ממוחדשים מפנימיות – הסדנה של לי-רון פז,
ובקבוקי חלב ממוחדשים לעציצי תבלין – הסדנה של איה תגר, בקרוב בגן העיר

סדנאות גן העיר – שיתוף פעולה בין הנהלת גן העיר וביני, הוביל לרעיון זה, שמטרתו להביא לשכונה בה אני גרה את הסדנאות הכי שוות למבוגרים, וסדנאות משותפות לילדים ומבוגרים. לפרטים נוספים שילחו אלי מייל > michal@upcyclish.com

סדנת ליבוד בהולנד. התמונה מתוך דף הפייסבוק של
The soft world
טיולי סדנאות – עובדת במרץ על נסיעה לסדנת ליבוד בת יומיים מלאים בהולנד, עם תוספת של שני מפגשים בסטודיו של מעצבים מובילים בתחום העיצוב בר הקיימא. אז השארו מעודכנים בדף הפייסבוק של אפסיייקליש .
הכי כיף שבלומפילד הצטרפו לפרוייקט של קראפטרס,
קבוצת מעצבים אשר אני מעריכה אותה גם בפן המקצועי וגם בפן האישי. התמונה מכאן
קראפטרס – פרוייקט חברתי אותו אני מובילה כבר למעלה משנתיים, מתקדם. הצלחנו למצוא עוד שני בתי מלאכה שיעסיקו עוד שני נערים אשר מחכים לכך בכיליון עיניים.

בעלי מלאכה אשר רוצים לקחת חלק בפרוייקט, להיות חלק מהשינוי החברתי ויש להם צורך בעוד זוג ידיים מוזמנים לשלוח אלינו מייל > crafters.israel@gmail.com

במקביל אני מפתחת סדנת מיחדוש בשיתוף עם איה תגר – בה נהפוך חומרי גלם זמינים מהרחוב, לפרטי עיצוב וריהוט מגניבים. את הסדנה אנו נעביר פעם בשבוע לקבוצת נערים ונערות בסיכון. אז השארו מעודכנים בדף הפסייבוק של קראפטרס

אם נחתתם על הפוסט הזה ואתם עדיין לא רשומים לבלוג זה, טו בשבט הוא הזדמנות חגיגית לעשות זאת. מוזמנים להרשם שם – בפינה הימנית העליונה.
אסיים במוסר ההשכל של עץ הבמבוק הסיני >

כשכל הנקודות שלי יתחברו, אני יודעת שהבמבוק שזרעתי יעשה קפיצת גדילה.
טו בשבט שמח לכולם.
שלכם,
מיכל

TwitterPinterestFacebook

2 תגובות “?על מה את עובדת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *